KOMUNIKAT KOMISJI ARTYSTYCZNEJ

KOMUNIKAT KOMISJI ARTYSTYCZNEJ GaleriON 2018
z dnia 25 czerwca 2018
Komisja w składzie:
Małgorzata Karmińska
– reżyser teatru dzieci i młodzieży (PWST), terapeutka zajęciowa, pedagog,
komisarz wystawy i koordynator Przeglądu
Marek Dańczak – dyrektor CK Kamienna Góra,
Koordynator Finału GaleriON 2018,
Jacek Bruździak – polonista, reżyser (PWST),
instruktor teatralny,
Katarzyna Bernaś -   instruktor teatralny,
Marek Homoncik – tancerz, choreograf, instruktor tańca;
Anna Wiśniowska – grafik i fotografik
(ASP Warszawa, ASP Wrocław),
Zbigniew Stefański – poeta, kompozytor,
lider grupy „Bez Jacka”, terapeuta, pedagog;
Anna Przerwa – animator kultury CK Kamienna Góra,
organizator konkursów i turniejów recytatorskich;
Andrzej Kędzia – operator video i fotografik;
J.Jerzy Karmiński - instruktor muzyki i teatru,
reżyser Koncertu Galowego, przewodniczący.

Komisja, po obejrzeniu 236 nadesłanych miniatur prac
w kategoriach OBRAZY, FORMY i FOTO (OBRAZY – 97, FORMY –  85 i FOTO – 54 = 207 autorów), . postanowiła zakwalifikować do udziału w Wystawie Finałowej dzieła  74 autorów z kategorii OBRAZY, 50 autorów w grupie FORM Y oraz 28 fotografii (18 autorów).  Zapraszamy do przysyłania (adresy podamy na koniec komunikatu) następujących prac:

OBRAZY

  1. Marek Antoń (Jawor) DUMNY PAW
  2. Małgorzata Balcerzak (Zgorzelec) POCIĄG
  3. Emilia Biel ( Mikoszów) KWIATY W WAZONIE
  4. Adam Błaszków (Głogów) KWIATY DLA CIEBIE
  5. Lidia Bonifacy (Głogów) MACIERZYŃSTWO
  6. Anna Chećko (Bogatynia) KOT
  7. Piotr Chrąchol ( Brzeg Dolny) JEST TU PIĘKNIE
  8. Agnieszka Cichańska (Lubin) KLAUN
  9. Anna Cywińska (Głogów) KWIAT
  10. Barbara Czepieruk (Opolnica) RÓŻA
  11. Krzysztof Czerwiński (Legnickie Pole)
    MEGA KOLEKCIA DOMUF
  12. Tomasz Czubaj (Wrocław)
    MOJE ULUBIONE MIEJSCE
  13. Marcin Dąbrowski (Wrocław) KRÓL
  14. Tytus Dutczak (Brzeg Dolny) ŚWIAT AUTYZMU
  15. Patrycja Dziewięcka (Jawor) ZAKOCHANI
  16. Arkadiusz Fedorowicz (Kowary) SOW
  17. Maria Franczak (Szarocin) DMUCHAWCE
  18. Małgorzata Gałuszka (Lubin) KOLOROWE DOMY
  19. Zbigniew Gaweł (Bolesławiec)
    BATIKOWE INSPIRACJE
  20. Katarzyna Golanowska (Wrocław) U NIEBA BRAM
  21. Natalia Guziel (Wałbrzych)
    GEOMETRYCZNY MISTRZ KAMUFLAŻU
  22. Izabela Halska (Wrocław)
  23. Justyna Hejnowska (Szarocin) ŁZA
  24. Marcin Jankowiak (Lubin) ULOTNE CHWILE
  25. Daniel Kluska (Trzebnica) AUTOPORTRET
  26. Anna Krawczyńska (Wałbrzych) MOTYLKOWA PANNA
  27. Krzysztof Krysztoforski (Lubin) MÓJ PAN
  28. Szymon Krzywda (Ścinawka Dolna) KOT
  29. Piotr Kubera (Ścinawka Dolna) AUTOPORTRET
  30. Marek Kucharec (Świebodzice) KWIATY
  31. Adam Kusiak (Bogatynia) JESTEM TYM CO WIDZISZ
  32. Krystyna Leputa (Jawor) SZCZESLIWE SŁONIE
  33. Anna Lilla (Opolnica) ŁĄKA
  34. Sandra Lekszycka (Kowary) PTASZEK
  35. Aleksandra Mandryga (Trzebnieca)
    MARZENIE SCENICZNE
  36. Agnieszka Masewicz (Lubin) CHARYTY
  37. Artur Masiewicz (Wrocław) LUDZIE POD ŚNIEŻKĄ
  38. Mariusz Miętus (Szarocin) PAŁAC W WOJANOWIE
  39. Miriam Mirga (Legnickie Pole) MOJE TĘCZOWE RANCZO
  40. Klaudiusz Misiński (Ścinawka Dolna) STRACH NA WRÓBLE
  41. Małgorzata Mosiądz (Bolesławiec)
    RATUSZ BOLESŁAWIECKI
  42. Aleksandra Musiał (Wrocław) MÓJ MOST
  43. Błażej Naramski (Głogów) PEJZAŻ DLA CIEBIE
  44. Aurelia Natkaniec (Opolnica) BEZ
  45. Jarosław Obrzut (Bolesławiec) DZIAŁKA
  46. Mirosław Ogonek (Lubin) DWIE POSTACIE
  47. Kamil Paluszek (Jawor) DRZEWO DUSZ
  48. Danuta Piwko (Głogów) SZCZERE POLE
  49. Małgorzata Pludra (Trzebnica) IKONA
  50. Patrycja Polakowska (Bolesławiec) WIOSNA
  51. Wojciech Prawczyk (Jawor) KOLOROWE MYŚLI
  52. Agata Rapa (Bolesławiec) LEW
  53. Dariusz Schwabe (Ścinawka Dolna)
    KOLOROWE KOTY
  54. Magdalena Sepioło (Lubin) BRZOZY
  55. Katarzyna Skiba (Głogów) KRAJOBRAZ JESIENNY
  56. Wioletta Solińska (Głogów) MARTWA NATURA
  57. Marcin Stachurski (Trzebnica)
    GOSPODARSTWO RYBAKA
  58. Aleksander Sweryd (Ścinawka Dolna) KROWA
  59. Damian Szewczenko (Ścinawka Dolna)
    POD NIEBEM PEŁNYM GWIAZD
  60. Józef Szmekiel (Szarocin) BIAŁA MEWA
  61. Władysława Szmołda (Jawor) ZACHÓD SŁOŃCA
  62. Krzysztof Szmydt (Kowary) KOŃ
  63. Anna Szulikowska i Anna Sieczka – Chróścicka
    (Mikoszów) SOWA
  64. Małgorzata Szymańska (Wrocław) DRZEWA
  65. Wojciech Szymkowiak (Lubin) WZBURZONE MORZE
  66. Kamila Urbanowicz (Trzebnica)
    KLASZTOR I BAZYLIKA W TRZEBNICY
  67. Michał Walczyk (Wałbrzych) KONIKOWA RODZINA
  68. Tadeusz Wawryków-Kamiński (Źmigród)
    ŁÓŻKO MARZEŃ
  69. Sylwia Welenc (Lubin) NIEROZŁĄCZNI
  70. Andrzej Wiśniewski (Jawor) ŻYRAFY
  71. Anita Włodarczyk (Szarocin) MAKI
  72. Katarzyna Wojtyniak (Janowice Wielkie) KRÓL I
  73. Krystyna Wolańska (Zgorzelec) MÓJ ŚWIAT
  74. Agnieszka Żukowska (Głogów)
    KWIATY W WAZONIE

FORMY

  1. Bartłomiej Baran (Lubin) KOBIETY DRZEWO
  2. Anna Bielińska (Wrocław) ŚWIĘTA RODZINA
  3. Magdalena Błaszków (Mikoszów) KOT
  4. Arkadiusz Brenda (Szarocin) ANIOŁ
  5. Karol Brzeźkiewicz (Mokrzeszów) PAPUGA
  6. Katarzyna Chwałek (Głogów) BIŻUTERIA
  7. Tadeusz Dworak (Mikoszów) WAZON
  8. Mariusz Fefczak (Głogów) WAZON
  9. Sylwia Fluder (Lubin) DUCH WIECZNOSCI
  10. Rafał Foksowicz (Szarocin) MAŁA SOWA
  11. Piotr Frys (Mikoszów) WAZON
  12. Justyna Granek (Mikoszów)
    DEKOR KWIATOWY
  13. Michał de Haan (Mikoszów) PATERA
  14. Grażyna Kłuś (Mokrzeszów) ANIOŁ
  15. Tomasz Kolenda (Mikoszów) WAZON
  16. Paulina Kończyk (Wałbrzych) BŁĘKITNA MISA
  17. Waldemar Kosiński (Mikoszów) SZKATUŁKA
  18. Marian Koziełkiewicz (Wałbrzych)
    SZMACIANY KOTEŁEK
  19. Kazimierz Królikowski (Szarocin)  SOWA
  20. Joanna Kwiatkowska (Wałbrzych)
    SZNURKOWY ANIOŁ
  21. Patryk Łazanowski (Kowary) DUCH GÓR
  22. Grzegorz Łopata (Mikoszów) RZEŹBA
  23. Magdalena Łukasiewicz (Wrocław) PRZYJAŹŃ-LILA I JA
  24. Marcin Marchewka (Mikoszów) BIAŁY GOŁĄB
  25. Mirella Marciniak (Wałbrzych) WYKŁADZINEK
  26. Leszek Matyjasek (Legnickie Pole) SOWA
  27. Renata Miśkiewicz (Mikoszów)
    DEKOR OGRODOWY
  28. Tomasz Molis (Lubin) INNY ŚWIAT
  29. Marian Motyl (Mikoszów) WAZON
  30. Adam Nadolski (Kowary) ŁABĘDŹ
  31. Bożena Nowak (Legnickie Pole) SERWETKA
  32. Piotr Nowak (Mikoszów) FILIŻANKA
  33. Katarzyna Paliga (Głogów) BIŻUTERIA
  34. Urszula Pałka (Wałbrzych)
    MYSZKA SKROBISZKA
  35. Alicja Pater (Mikoszów) ANIOŁ Z SERCEM
  36. Konrad Pszonka  (Kowary) KOT OZYRYS
  37. Ewa Przybylska (Głogów) W SADZIE
  38. Sebastian Paszkiet (Kowary) ŚNIEZKA
  39. Maria Rutkowska (Mikoszów) NACZYNIE
  40. Sylwia Salamon (Kowary) JEŻ
  41. Zdzisław Sandałowicz (Mikoszów) CUKIERNICA
  42. Artur Sitek (Opolnica) ANIOŁ,
  43. Marcin Stachurski (Trzebnica)
    KWIAT JEDNEJ NOCY
  44. Karolina Szczęch (Szarocin) ANIOŁ
  45. Bogusława Turzańska (Mikoszów) WAZON RÓŻA
  46. Kamila Urbanowicz (Trzebnica) OCEAN
  47. Marek Wiśniewski (Wałbrzych) ZEGAR
  48. Dorota Witek (Trzebnieca) BŁĘKITNA MISA
  49. Piotr Wojnowski (Mikoszów) KUBEK
  50. Roman Zieliński (Mikoszów) JASZCZUR

FOTO

  1. Jakub Warszycki (Miłków) 2 prace:
    MGŁA NAD STAWAMI, TĘCZA NAD HORYZONTEM
  2. Piotr Jaskowski (Lubin) NATURALNOŚĆ
  3. Sebastian Mandrela (Miłków)
    ZACHÓD SŁOŃCA NAD CHOJNIKIEM
  4. Sylwester Pawlik (Miłków) 3 prace:
    EFEKT MARZNĄCEGO DESZCZU,
    PIERWSZY ŚNIEG,
    ZJAWISKO HALO NAD KARKONOSZAMI
  5. Tomasz Włodarczyk (Polkowice)
    NAMIOTNIK JABŁONIOWY
  6. Lucyna Kubiak (Polkowice) STAW WIOSNĄ
  7. Katarzyna Skiba (Głogów) KACZKA
  8. Robert Lechwar (Głogów) MOST KOLEJOWY
  9. Tomasz Ornat (Bogatynia) DUKT LEŚNY
  10. Robert Jacoń (Szarocin) 2 prace: ŻAGIEL i MOST
  11. Remigiusz Strefaniak (Jelenia Góra) 3 prace:
    RÓWNIA POD ŚNIEŻKĄ,
    LODOWA PLAŻA-MIĘDZYZDROJE,
    JEZIORO PIASKOVNA- ADRSPACH
  12. Piotr Pietraszek (Kowary) 2 prace:
    KOWARY MOJE MIASTO,
    KARKONOSZE W ZIMOWEJ SZACIE
  13. Marzena Drozdowska (Bogatynia) 3 prace:
    BIEDRONKA, BOCIAN, MOTYL
  14. Marek Michałek (Bogatynia)
    OBIECALI ŻE BĘDZIE NA CZAS
  15. Elżbieta Wyskiel (Oława) PANI JESIEŃ II
  16. Brygida Gruszczyńskia (Lubin) SPOJRZENIE
  17. Artur Kijewski (Lubin) WIEŚ
  18. Adam Gwóźdź (Kowary) 2 prace:
    JESIENNE KARKONOSZE, KRÓLOWA ŚNIEGU

Komisja postanowiła zaprosić do występów  w Koncercie Finałowym następujących artystów:

SŁOWA: Po przesłuchaniu 8 zgłoszonych fragmentów recytacji wybrano:

  1. Tomasza Bochenka (Bolesławiec) – WIGILIJNA ULICA
  2. Agnieszkę Butkiewicz (Stary Wielisław) – CO TO JEST MIŁOŚĆ
  3. Patrycję Igielską (Lubin) – MALEŃKA (utwór własny)

RUCH: po obejrzeniu 8 tańców do występu na Koncercie Finałowym zapraszamy parę Władysława Szmołda i Arkadiusz Makuła (Jawor) z tańcem CHA-CHA.

SCENA: z zaprezentowanych 9 spektakli (fragmentów)
do udziału w FINALE zapraszamy:

1.Teatr EUFORION (Wrocław) – spektakl
KOCHANEK KAWALERA DORNA
2. Grupa z WTZ Trzebnica – przedstawienie
NA POKUSZENIE
3. Zespół z WTZ Mokrzeszów – PODRÓŻ
oraz, jako rezerwowa propozycja:
4. Grupa z WTZ Lwówek Śl. – PLAN ZBAWIENIA

LITERY: Komisja podjęła decyzję o wydaniu broszury
w formie tomiku z wszystkimi (26)
nadesłanymi pracami literackimi. Wybrano 3 wiersze do zaprezentowania na finałowej scenie:
PIĘKNY ŚWIAT Joanny Tokarskiej (Lubin),
GDZIE MIESZKA WIOSNA Kamila Dolińskiego (Wrocław), PRZYSTANEK Tomasza Fendryka (Kamienna Góra)

DŹWIĘKI:  Otrzymano 23 zgłoszenia z nagraniami fragmentów piosenek. Do udziału  lub do współpracy przy przygotowaniu części muzycznej Koncertu Finałowego (odbędą się dodatkowe konsultacje) zaproszono 15 podmiotów wykonawczych. Są to:

  1. Renata Galik (Wleń)
  2. Martyna Mucha (Wrocław)
  3. Maja Grabowska  (Wrocław)
  4. Malwina Pierożek (Mikoszów)
  5. Katarzyna Wojtyniak (Janowice Wielkie)
  6. Mariusz Harc (Góra)
  7. Wojciech Theresiak  (Złotoryja)
  8. Maksymilian Szestak  (Złotoryja)
  9. Michał Gietka (Bogatynia)
  10. Adrian Łochowicz –solo  (Świdnica)

Ponadto do występu
(z własnym podkładem – półplaybeck) zapraszamy:

  1. Katarzyna Golanowska (Wrocław),
  2. Paulina Kuś i Kamil Wojciechowski (Lwówek),
  3. Klaudia Wójtowicz (Długopole Zdrój) (po konsultacji indywidualnej)
  4. Krystian  Giemza (Wojcieszów)
  5. AMAZONKI (Bogatynia).

DO WSZYSTKICH WYŻEJ WYMIENIONYCH
AUTORÓW i ARTYSTÓW:

FINAŁ GaleriON 2018 odbędzie się w Kamiennej Górze 16 września: wernisaż wystawy
o 15.00, Koncert o 16.00.

Szczegółowe informacje podamy za miesiąc.

DO WIADOMOŚCI TWÓRCÓW
PRAC PLASTYCZNYCH I FOTOGRAFICZNYCH:

ORYGINAŁY PRAC PLASTYCZNYCH
NALEŻY WYSYŁAĆ W TERMINACH:

1-20 sierpnia br.! NA ADRESY:

OBRAZY i FOTO:Małgorzata Karmińska, Przedszkole ABC,50-506 Wrocław,ul. Piękna 62b

FORMY: Anna Przerwa, Centrum Kultury  58-400Kamienna Góra ul Ściegiennego 11

DO MIŁEGO ZOBACZENIA !!!!!!